<<< Новини

Відкриті до відкриттів

04 квітня 2017

Приємно, коли давні професійні стосунки перетворюються у справжню дружбу. Одеський технічний коледж, що вже багато років входить до структури Одеської національної академії харчових технологій, саме претендує на дружність та близькість із згаданою академією. Адже не дарма професорсько-викладацький склад ОНАХТ так часто та плідно співпрацює із колективом ОТК.

ВІДКРИТІ ДО ВІДКРИТТІВ


Важко собі уявити кухню будь-якого людського житла без холодильника, або, навіть, декількох шаф, де у тиші та спокої зберігається всіляка смакота. Та мало хто здогадується, що це не єдиний спосіб використання штучного холоду на планеті Земля. Якщо поміркувати над цим питанням, то ми навряд знайдемо дай бо щось, де не використовується штучний холод. Про це якнайкраще знають студенти холодильної спеціальності Одеського технічного коледжу Одеської національної академії харчових технологій.

Ось і зараз відбулась чергова зустріч на відкритій лекції, яку люб’язно погодився прочитати на базі комісії дисциплін холодильного циклу коледжу професор, завідуючий кафедри Теплотехніки та трубопровідного транспорту теплоносіїв ОНАХТ, Титлов Олександр Сергійович. Тематика лекції – енергозбереження та сучасні енергозберігаючі технології, тобто те, що турбує кожного, хто мислить про майбутнє своє та людства.

Енергія, її виробництво і використання, втрати та відновлення, складність і відповідальність кожного етапу. Можливість використання енергетичного потенціалу навколишнього середовища та низькопотенційних джерел енергії. Отримання енергії майже з нічого. Переваги та недоліки різних енергозберігаючих методів та технологій. І це лише крихта інформації, яка у такий стислий час була донесена до студентів випускного курсу спеціальності Монтаж, експлуатація і ремонт холодильно-компресорних машин і установок.

Студенти із захопленням слухали поважного гостя і, навіть коли пролунав дзвоник з заняття, не поспішали полишати своїх місць. Досвідчений викладач та науковець із самого початку захопив увагу студентів розповідями про саме практичне застосування знань, які вони отримують в коледжі та матимуть можливість отримати в майбутньому в аудиторіях академії. Цікаві матеріали доповіді не лишили жодного байдужого погляду, а питання, які періодично виникали у слухачів, виявили їх зацікавленість науковою тематикою кафедри і глибоку стурбованість проблематикою, що була розкрита у доповіді.

Час заняття промайнув на одному диханні й, хоча це вже не перша зустріч Олександра Сергійовича зі студентами напрямку Енергомашинобудування Одеського технічного коледжу, запитань залишилось ще не на одну зустріч.

Плідність співпраці підтверджується і в спільних наукових роботах викладачів комісії холодильного циклу із професором Титловим О.С., і в спільних методичних розробках, і в давньому співробітництві у ДЕКах на захисті дипломних проектів. Цим плідним відносинам вже не мало років і, сподіваємося, їм нічого і ніколи не заважатиме. Адже тепер, на цьому чудовому прикладі, ми маємо можливість стверджувати, що приємно, коли давні професійні стосунки перетворюються у справжню дружбу.