<<< Новини

Кращий холодильщик 2017

2 квітня 2017

23 березня на комісії спеціальних дисциплін холодильного циклу з метою поглибленого засвоєння теоретичного матеріалу в практичних умовах серед студентів третіх і четвертих курсів був проведений конкурс “Кращий холодильщик – 2017”

ЗЛАМАВСЯ ХОЛОДИЛЬНИК? ТО МИ ЙДЕМО ДО ВАС!


Важко собі уявити кухню будь-якого людського житла без холодильника, або, навіть, декількох шаф, де у тиші та спокої зберігається всіляка смакота. Та мало хто здогадується, що це не єдиний спосіб використання штучного холоду на планеті Земля. Якщо поміркувати над цим питанням, то ми навряд знайдемо дай бо щось, де не використовується штучний холод. Про це якнайкраще знають студенти холодильної спеціальності Одеського технічного коледжу Одеської національної академії харчових технологій.

Енергія у всьому і енергія завжди. Енергія, як універсальна всесвітня валюта. Адже наш добробут ми можемо представити у вигляді кіловат, які ми можемо дозволити собі споживати. Світ у вигляді енергетичних потоків – це не фантазія голлівудських режисерів, а сьогодення людства. Проблеми збереження ресурсів та екології – не тема для апокаліптичного фільму, а тема для досліджень та інженерного пошуку для випускників напрямку освіти Енергомашинобудування.

Компетентність майбутніх спеціалістів не може бути зумовлена повнотою знань, або наявністю вмінь. Тільки комплекс теоретичних знань та практичних навичок при умові постійного професійного зростання формує готового спеціаліста, який, отримавши досвід роботи, виходить на верхівку своєї кваліфікації. Так і студенти-холодильщики випускних груп четвертого курсу Одеського технічного коледжу ОНАХТ за результатами теоретичного курсу навчання та чисельних професійних та загально-технічних практик прийняли участь у професійному конкурсі «Кращий холодильщик 2017».

Даний конкурс має цікаву багаторічну історію, але з впевненістю можна сказати одне – поки цей конкурс проводиться і поки в ньому приймає участь талановита та технічно обдарована молодь, і промисловий і побутовий холод у цілковитій безпеці.

Зазначимо, що цьогорічний конкурс не явився виключенням і учасники суворо оцінювались і за теоретичною підготовкою, і за вміннями, які могли б їм знадобитись на початку подальшої професійної діяльності. Конкурс складався з шести етапів. На першому етапі учасники професійних змагань здавали теоретичні тести. Багато питань виявились для учасників несподіваними, адже для їх вирішення потрібно було застосовувати знання з декількох дисциплін спеціалізованого спрямування.

Другий етап виявився для деяких претендентів більш цікавим. Він складався з імітації управління промисловою холодильною установкою на комп’ютерному тренажері. Процеси запуску установки і виходу її на необхідний режим потребують твердих знань, впевненості у своїх діях і витримки спеціального протоколу маніпуляцій. І хоча деякі з учасників не з першого разу здолали цей конкурс, тепер ми можемо бути спокійними, прогалини у своїх знаннях вони точно ліквідували.

На наступному етапі конкурсанти мали здійснити якісне паяння електричних з’єднань. Треба розуміти, що там, де ми говоримо про будь-які енергетичні установки, ми автоматично маємо справу із інженерними комунікаціями, до яких відносяться і електричні мережі. Скручування двох дротів не завжди рятують ситуацію і, зазвичай, швидко виходить з ладу, тому вміння створювати надійні нероз’ємні з’єднання – одне з необхідних вмінь слюсаря та механіка у будь-якій сфері діяльності. Всі без винятку учасники конкурсу довели, що принаймні у них в оселях з електрикою все буде гаразд.

Наступний конкурс мав показати наскільки учасники орієнтуються у методах діагностування торгово-побутового холодильного обладнання. Річ у тому, що побутова техніка, як і космічний супутник, має працювати у автономному режимі без постійної присутності спеціального персоналу. Адже не всім щастить мати вдома професіонала відповідної кваліфікації, який успішно закінчив навчання у Одеському технічному коледжі ОНАХТ. Таким чином, якщо щось і ламається, то зовнішньою ознакою цього, зазвичай, є вираз «щось не працює». Щоб правильно діагностувати тип і ступінь несправності треба не тільки володіти знаннями, а й приймати певні рішення, щоб зробити правильні висновки. Неправильне технічне діагностування, як і в медицині, може дорого коштувати.

Ті, хто подолав попередні етапи конкурсу, і далі не змогли розслабитись. Адже на наступному етапі оцінювались вміння працювати спецінструментом, який має бути, може не в кишені, але під рукою у кожного холодильщика. Різання, вигинання, розвальцювання та розбортування мідних трубопроводів. Обробка та підготовка трубопроводів під паяні або роз’ємні з’єднання, визначення якості обробки кінцевих ділянок трубопроводу та місць потенційного витікання холодильного агенту. Ці навички для майбутнього спеціалісту з монтажу, експлуатації та ремонту холодильного обладнання середньої та малої продуктивності є вкрай необхідними для забезпечення герметичності системи будь-якої теплової машини. Прагнення зробити свою роботу якнайкраще допомогло конкурсантам пройти і цей етап змагань.

Логічним завершенням конкурсної програми явилося паяння мідних трубопроводів мідно-фосфорним та срібним припоєм. Це найулюбленіша частина навчання та роботи для справжніх чоловіків, адже є можливість попрацювати із відкритим полум’ям, а вигляд крапель розплавленого металу – просто заворожує. Коли метал застигає, невмілий спеціаліст хизується чудирнацькістю та величиною крапель застиглого припою, а в кваліфікованих руках все виглядає скромно, але надійно і герметично.

В народі кажуть, що нескінченно можна спостерігати за тим, як тече вода, горить вогонь та хтось вправно працює. Тепер ми знаємо, де це можна побачити одночасно. Тут і піт, який тече з лоба, і вогонь газових горілок, і створення шедеврів інженерного та технічного мистецтва. Плідний труд був гідно оцінений і місця серед майбутніх спеціалістів розподілились наступним чином:

Особливо приємним є те, що, у якості бонуса до перемоги, володарі перших трьох місць отримали пропозиції роботи у провідних компаніях міста з напрямку кондиціювання повітря.

Комісія спецдисциплін холодильного циклу Одеського технічного коледжу Одеської національної академії харчових технологій, яка традиційно проводить цей професійно-технічний захід, радо зустрічає кожного свого абітурієнта. Та, як Тато Карло з поліна зробив дерев’яного хлопця, так і тут із звичайних хлопців роблять спеціалістів з монтажу, експлуатації та ремонту холодильно-компресорних машин і установок, в умілих руках яких вже зовсім скоро буде не тільки енергетика нашої країни, а і всього світу.